Krok Pierwszy

Aby umówić się na wizytę preferuję kontakt telefoniczny, by jak najszybciej znaleźć dogodny dla Was termin. Komunikatory typu: messenger, e-mail, sms bardzo spowalniają ten proces. Jeśli chcesz szybko i sprawnie się ze mną skontaktować, po prostu dzwoń. Jeśli nie odbiorę, to oddzwonię jak najszybciej w wolnym czasie.

Krok drugi

Jak się przygotować na pierwszą wizytę?

Pierwsza wizyta w gabinecie terapeutycznym jest bardzo ważnym spotkaniem i warto się do niej dobrze przygotować, aby przebiegła sprawnie i bezstresowo. Mam dla Was kilka cennych wskazówek i informacji, które wam w tym pomogą.

Warto wiedzieć, że:

 • Przeprowadzam obszerny wywiad na podstawie którego zbieram informacje o problemie/dolegliwości z którą przychodzicie.
 • Zadaje kilka ważnych pytań, które mają na celu postawienie wstępnej diagnozy. W dalszej części wizyty zazwyczaj przeprowadzam ocenę sylwetki pod kątem ustawienia ciała w grawitacji. Bardzo ważnym dla mnie jest badanie manualne danego obszaru ciała poprzez dotyk, by ocenić stan i jakość tkanek.
 • Jeśli jest potrzeba wykonuję odpowiednie testy funkcjonalne, by potwierdzić swoją diagnozę.
 • Kolejna część pierwszej wizyty jest wstępna terapia, podczas której stosuje techniki mające na celu zmniejszenie objawów bólowych/polepszenie stanu pacjenta zgodnie z postawioną diagnozą.
 • Na sam koniec staram się wyjaśnić, co robiłem, dlaczego robiłem i co warto poprawić dla Waszego dobra. Dopiero na kolejnej wizycie zaczynam docelowe leczenie, o ile diagnoza została dobrze postawiona.
 • Na wizytę zabierz ze sobą strój sportowy – nie każdy czuje się komfortowo będąc tylko w bieliźnie podczas badania, a jest to często konieczne jeśli pacjent przyjdzie w jeansach lub sukience na badanie stawu biodrowego czy odcinka lędźwiowego.
 • Jeśli posiadasz badania diagnostyczne dotyczące problemu takie jak RTG, MRI czy USG zabierz je ze sobą. To może pomóc w rozwiązaniu Twojego problemu.
 • Dla osób, które obawiają się pierwszej wizyty i są bardzo zestresowane, zalecam spisanie na kartkę przydatnych informacji i spostrzeżeń dotyczących danego problemu. Zdarza się, że zapominacie powiedzieć o istotnych rzeczach podczas wizyty, co jest jak najbardziej dla mnie zrozumiałe w nowej często mało komfortowej sytuacji.
 • Na pierwszą wizytę, jak na każdą kolejną warto przyjść punktualnie.
 • Na jednej wizycie skupcie się na najważniejszym problemie, z którym się borykacie, gdyż czasami nie jestem w stanie sprawdzić wszystkiego w krótkim czasie, chyba, że problem jest mały i będzie czas na sprawdzenie dodatkowego problemu.
 • Rozwiązaniem na kilka dużych problemów jest decyzja i umówienie się na dwugodzinną sesję, to wtedy przy kilku problemach mamy dużo więcej czasu na wszystko.

Mam nadzieje, że te wskazówki pozwolą Wam, aby wizyta u mnie przebiegła sprawnie, a problem szybko rozwiążemy.

Menu