Kompleksowa Fizjoterapia i Rehabilitacja

Rehabilitacja to szereg działań terapeutycznych, które mają na celu przywrócenie maksymalnie sprawnego funkcjonowania fizycznego, psychicznego i społecznego pacjentowi, który z bardzo wielu przyczyn mógł utracić możliwość swobodnego funkcjonowania w życiu.

Natomiast kompleksowa fizjoterapia dostarcza naszemu ciału odpowiednich bodźców i działań, dzięki którym poprawia się stan zdrowia pacjenta, a jego dolegliwości bólowe ustępują. Fizjoterapia jest bardzo popularną formą rehabilitacji medycznej.

Zadaniem fizjoterapeuty jest poprawienie stanu zdrowia pacjenta za pomocą różnych działań terapeutycznych, metod i technik. Dzięki odpowiednio dobranym metodom fizjoterapeuta minimalizuje lub eliminuje źródło dysfunkcji, dzięki czemu organizm pacjenta powraca do największej możliwej wydolności lub do pełnego zdrowia. Tak najczęściej definiuje się działania rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne.

W naszym gabinecie oferujemy szereg działań usprawniających pacjenta w przypadku występowania dolegliwości bólowych narządu ruchu i nie tylko.

Do naszych zadań należy przede wszystkim usprawnianie aparatu ruchu pacjentów łącząc poznane metody, techniki oraz narzędzia do pracy z ciałem. Dolegliwości, które najczęściej do Nas trafiają to pacjenci z kontuzjami i urazami ortopedycznymi po urazach np. skręceniach stawów, naciągnięciach, naderwaniach, zerwaniach mięśni, ścięgien czy więzadeł. Zajmujemy się usprawnianiem długotrwałych przeciążeń, które powodują dolegliwości bólowe i dyskomfort w ciele. Pracujemy z pacjentami po zabiegach ortopedycznych tj. artroskopie, rekonstrukcje więzadeł, po zabiegach operacyjnych kręgosłupa itd. Specjalizujemy się w terapii leczenia całego kręgosłupa, dolegliwości bioder, kolan, ramion, barków, uszkodzeń tkanek miękkich i kości, wad postawy, a także treningiem funkcjonalnym mięśniowo-powięziowym oraz usprawnianiem kontroli motorycznej ciała. Kolejną gałęzią, którą się zajmujemy jest praca z szeroko pojętą psychosomatyką oraz uwolnieniem somatoemocjonalnym.

Dzięki wszystkiemu, co poznaliśmy do pracy z ciałem, posiadamy unikatową praktykę terapeutyczną, którą skutecznie wykorzystujemy do walki z dolegliwościami bólowymi narządu ruchu oraz jego wadami.

Menu