Ruch i aktywność fizyczna jest tym, co powinno na stałe zagościć w naszym codziennym życiu. Szczególnie wśród dzieci i młodzieży, bo to dzięki aktywności ruchowej organizm młodego człowieka ma możliwość pełnego psychofizycznego rozwoju. Dorośli także powinni dbać o swoją kondycję. Wyładowanie nadmiaru energii, pozbycie się napięć psychogennych, które nagromadzają się w ciągu dnia i tygodnia pracy. Równoważenie pewnych napięć poprzez aktywność fizyczną jest bardzo potrzebne dla zdrowia.

Dodatkowo oczywiście zwiększamy swoją wydolność oraz pozwalamy na szybkie przemiany metaboliczne. Fizjoterapia ukierunkowana na sport i funkcjonalność pozwala na pełne prowadzenie ludzi uprawiających sport zawodowo i amatorsko, pomaga im w powrocie do pełnej sprawności po kontuzjach i urazach, pozwala dużo szybciej się zregenerować po ciężkich treningach i zawodach. Pomaga przygotować się do sezonu startowego oraz wspomaga utrzymanie dobrej kondycji w trakcie sezonu.

Ważna jest także w okresie między sezonami oraz w trakcie roztrenowania. Spojrzenie na wzorce, w których odbywa się ruch, poprawa techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń, obserwacja położenia ciała w przestrzeni pozwala dojrzeć drobne błędy we wzorcu ruchowym i daje możliwość korekcji.

Menu